Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)

İşletmelerin ya da web sitelerinin reklamının yapılması ile her başarılı satıştan komisyon kazandıran Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) sistemi internetten para kazandıran en popüler metotlardan biridir. Bir tüccar ya da ortak olarak ürün reklamı yaparak gelir elde edilebilir. Ortak tek kişi olmayabilir. Bir grup ya da şirkette olabilir. Bu sistemin üç tarafı bulunur. Bunlar tüccar, ortak ve müşteri olarak sıralanabilir. Ortaklık sunan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Seçim yaparken ortağına en fazla değer veren seçilmelidir.

Affiliate Marketing Satış Ortağı Olarak Para Kazanma

Ortak ya da satış ortağı olarak bilinen kişi satıcı adı ile gelir elde eder. Karşılığında ise reklamlardan ve komisyonlardan her ürün satın alındığında bir yönlendirme bedeli alınır. Ortaklar bunu web sitelerine ekledikleri bannerlar ve özel bağlantılarla yapabilir. Son yılların gözde kazanç metotlarından biri olan bu sistem güvenli olduğu kadar da rahattır. Sistemin işler hale gelmesinin ardından otomatik olarak satış yapıldıkça kazançlar elde edilir. Bu sistemde hem ürün sahipleri satış kazancı elde eder. Hem de satış ortakları satış başı komisyon kazanarak düzenli bir gelir sahibi olur. Bu sistemde kazanç elde etmenin yolu ise çaba göstermek ve kural odaklanmaktır. Odaklanır ve düzenli olarak çalışılır ise elde edilen satış alt yapısı sürekli para kazandıran bir sistem haline gelir.

Affiliate Marketing ile Kazanmaya Nasıl Başlanır?

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)

İlk olarak Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) sistemine girmek için satış ortaklığı ağına üye olunur. En önemli adımda budur. Dikkat edilmesi gereken kısım satış ortaklarına değer veren ve güvenilir bir ağa üye olmaktır. Bazı ağlar üyelik oluştururken ücret talep etse de çoğu ağlar ücretsiz olarak üyelik yapar. Kayıt işleminin ardından ürünler arasından bazılarını seçebilir, tanıtılacak ürünlere karar verilerek bu yönde çalışmalar sürdürülmelidir. Ürün seçimi ardından her ürün için sistemden bir link talep edilir.

Bu link sistemin satışların nerden geldiğini tanıması açısından önemlidir. Ayrıca gelen ziyaretçiler de bu link ile satış sayfasına yönlendirilmiş olur. Satış kısmında ziyaretçi ödeme yaptığında kazanç elde edebilirsiniz. Ürün tanıtımında odaklı trafik çok önemlidir. Satış için ürünü ilgili bilgiler veren web sitesinde tanıtabilirsiniz. Bu nedenle ürün tanıtımında ücreti ya da ücretsiz olarak bir web sitesinin kurulması çok önemlidir.

Affiliate Marketing Avantajları

Bu sistemin pek çok avantajı bulunur. En önemli avantajlarından biri de ucuz ve düşük başlangıç maliyetinin olmasıdır. Ayrıca giriş bariyeri oldukça düşüktür. Bu nedenle katılması da kolaydır. Ürün iadesi ve kargo ile uğraşılmaması da Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) sistemini çok kolay bir hale getiriyor. Bunların yanında herhangi bir ürün ya da hizmet oluşturulmasına gerek bulunmuyor. Hizmet ya da ürünlerin verimli bir şekilde tanıtımı yapıldığı sürece ekstra bir gereklilik olmuyor. Bu sistem ile 7*24 para kazanabilirsiniz.